Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tyrion Lannister
PostNapisane: 27 maja 2012, o 18:44 
Administrator

Ulubiona postać: Rob
Tyrion Pół Człowiek Lannister

Tyrion Lannister – Podstawowe informacje

Tyrion Lannister – Wiek: 24 lat
Tyrion Lannister – Stanowisko:
Tyrion Lannister – Ród: Lannister
Tyrion Lannister – Pochodzenie: Castely Rock
Tyrion Lannister – Korelacje rodzinne:
Ojciec: Tywin Lannister
Bracia: Jamie Lannister
Siostra: Cersei Lannister
Wuj: Kevan Lannister
Kuzyn: Lancel Lannister
Tyrion Lannister – Aktor:Peter Dinklage

Tyrion Lannister – ogólnopostaciowy opis

Tyrion – pół człowiek- Lannister – to jedna z najbarwniejszych postaci serialu gra o tron. Los już na samym początku spłatał mu figla dając mu ciało karła. Karzeł, imp, pół-człowiek, krasnal i kurdupel – z takimi przezwiskami Tyrion zmagał się przez całe swoje życie. Jednakże, na pocieszenie, Tyrion został spłodzony jako potomek jednego z najpotężniejszych, a na pewno najbogatszych rodów królestwa Westeros – rodu Lannister. Wiedząc, że swoją posturą jako wojownik raczej nie zabłyśnie, karzełek zainteresował się książkami, oraz szlifowaniem swojej wrodzonej, nietuzinkowej inteligencji. Koniec końców, całkiem dobrze mu to wyszło, gdyż Tyrion Lannister znany nam z serialu ma dowcip ostry jak brzytwa, cięte riposty, oraz świetny zmysł taktyczny. Niemniej jednak, oprócz całej tej lawiny pozytywów, w osobie Tyriona można znaleźć tyleż samo teoretycznie negatywnych cech. Teoretycznie, ponieważ w dzisiejszych czasach nie do końca wiadomo, czy dziwkarz, imprezowicz i rozpustnik to złe cechy, czy wręcz przeciwnie. Wszystkie te składowe tworzą z postaci Tyriona Lannistera jedną z najbarwniejszych postaci serialu, a dodając do tego znakomitą grę aktorską oraz warunki fizyczne aktora Petera Dinklage wychodzi nam prawdziwy majstersztyk.
Tyrion Lannister – Rys Historyczny

Los od pierwszych chwil życia obdarzył go niemałym pechem. Nie dość że urodził się karłem, to w dodatku jego matka umarła przy jego porodzie. Pozbawiony matki, mając na karku ojca obwiniającego go o śmierć żony, Tyrion nie miał łatwego dzieciństwa. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, wszystkie okrucieństwa dzieciństwa zahartowały Tyriona. W serialu już na samym początku, poznajemy go w jednoznacznej sytuacji z okoliczną ‘damą do towarzystwa’ – Ross. Jak to sam ciągle powtarza – bogatemu zawsze w życiu lepiej, dlatego karzełek stara się wykorzystać swój status społeczny do granic możliwości. Imprezy i rozkosze łóżkowych pieleszy – to jego chleb powszedni. Wszystko uchodzi mi płazem do momentu kiedy może za wszystko zapłacić. W momencie kiedy spada na niego podejrzenie o udział w spowodowaniu wypadku Brana Starka, los przestaje się do niego uśmiechać. Zostaje pojmany przez Catelyn Stark i wydaje się iż jego koniec jest blisko. Jakimś cudem udaje mu się uniknąć śmierci, szczęśliwym trafem nie tylko wydostając się z niewoli, ale również oczyszczając swoje imię. Podczas podróży powrotnej, Tyrion znowu szczęśliwym trafem umyka śmierci, tym razem z ręki rozbójników z Górskich klanów Vale. Mało tego, swoim wyćwiczonym w dyplomacji językiem namawia niemałą grupkę barbarzyńców, aby służyła w szeregach jego ojca. Kiedy docierają do głównych wojsk Lannister-ów , dowodzonych przez jego ojca Tywina Lannistera, umiejętności Tyriona zostają w końcu zauważone i zostaje on dopuszczony do udziału w ważniejszych obradach wojennych. Następnie ojciec nakazuję mu, aby udał się do King`s Landing jako prawa ręka małoletniego króla Jeoffreya

Tyrion Lannister – Odcinki

Gra o Tron Odcinek 1: Winter is Coming
Gra o Tron Odcinek 2: The Kingsroad
Gra o Tron Odcinek 3: Lord Snow
Gra o Tron Odcinek 5: The Wolf and the Lion
Gra o Tron Odcinek 6: A Golden Crown
Gra o Tron Odcinek 8: The Pointy End
Gra o Tron Odcinek 9: Baelor
Gra o Tron Odcinek 10: Fire and Blood

Tyrion Lannister – Ciekawostki

Podczas gali wręczenie nagród Emmy, „Telewizyjnych Oscarów” w Los Angeles w 2011r. Peter Dinklage został uhonorowany zagrodą za najlepszą rolę drugoplanową serialu dramatycznego.

Załączniki:
tyrion-quote-1600.jpg
tyrion-quote-1600.jpg [ 1023.53 KiB | Przeglądane 10016 razy ]

Tytuł: Re: Tyrion Lannister
PostNapisane: 13 cze 2012, o 21:01 

Bardzo trafnie to ująłeś :D

PostNapisane: 14 cze 2012, o 18:29 

nalezala mu sie ta nagroda ,mam nadzieje ze jeszcze kilka dostanie za kolejne sezony

PostNapisane: 27 cze 2012, o 10:17 

Przygodę z "Grą o tron" rozpoczęłam od obejrzenia pierwszego sezonu i od razu moją ulubioną postacią został Tyrion. Podziwiam go za cięty język, niekonwencjonalne pomysły, humor i przede wszystkim za ból istnienia. Bo to, że Tyrion cierpi jest dla wszystkich oczywiste. Mimo to wciąż pozostaje tym najlepszym z Lannisterów. Przed przeczytaniem kilku tomów "Pieśni" zastanawiałam się na ile wykreowanie postaci Karła jest zasługą scenarzystów i Petera, a na ile Martina. I powiem, że Peter do tej roli nadaje się idealnie. Dla mnie jest jedną osobą - identyfikuje ich ze sobą. Gdyby Tyriona zabrakło w "Pieśni", to dla mnie zarówno serial jak i książka straciłby bardzo ważną część. Nie wiem, czy potrafiłabym znowu tak cieszyć się z kolejnych odcinków i stron książki :]

PostNapisane: 30 cze 2012, o 08:01 

najlepszy tekst tyriona jak dotychczas to ,, jak chcialbys zginac karle??w wieku 80lat z kuflem piwa w reku w swoim lozu i penisem w ustach dziewki,, :)

PostNapisane: 30 cze 2012, o 21:30 

On ma całą masę świetnych tekstów :D Nie wiem, jeśli będzie mi się baaaardzo nudziło, to wrócę do serialu i spiszę, albo przejrzę jeszcze raz książki. Chociaż pewnie pójdę na łatwiznę i skorzystam z pomocy wujka google i wszystko będę miała podane na tacy :] Na razie moim ulubionym jest ten z książki:
"- Nieeee – zawodziła Cersei. – Ojcze, pomóż mu, niech ktoś mu pomoże, mój syn, mój syn...
Tyrion pomyślał o Robbie Starku. Spoglądając wstecz, mój ślub prezentuje się coraz lepiej." :D

PostNapisane: 4 lip 2012, o 13:55 
Administrator

Ulubiona postać: Rob
Dokładnie. Można nawet powiedzieć, że ów aktor urodził się po to, żeby zagrać Tyriona. Gra tak swobodnie, że ludzie nie czytający książki uważają, ze postać Tyriona wykreował właśnie Peter.

PostNapisane: 6 lip 2012, o 22:18 

W kolejnych tomach jest taka scena, kiedy to ciotka nazywa Tyriona synem Tywina. Mówi, że to nie Jamie, ani Ceresi, ale właśnie Tyrion jest jego synem. Coś w tym jest, jak na mój gust, wbrew wszystkiemu. Ciekawe, jak ta postać się zakończy. Pomysły?
Zapomniałam. Kierowniku, trzeba dodać, że Tyrion był Namiestnikiem.

PostNapisane: 8 lip 2012, o 18:30 

hej ,nie chce zasmiecac watku bo ten jest akurat o tyrionie ,ale mam prossbe do pana admina lub kogos kto sie tym zajmuje ,minowicie aby nie wybiegac poza sezony ktore nie zostaly jeszcze puszczone w tv taka mala moja prosba

PostNapisane: 16 lip 2012, o 20:29 

Chii napisał(a):
W kolejnych tomach jest taka scena, kiedy to ciotka nazywa Tyriona synem Tywina. Mówi, że to nie Jamie, ani Ceresi, ale właśnie Tyrion jest jego synem. Coś w tym jest, jak na mój gust, wbrew wszystkiemu.

Tyrion jest zajebiscie intrygujaca postacia, jest niesamowicie inteligentny, ale wydaje mi sie ze nie tak msciwy i dumny jak jego ojciec, aczkolwiek zgadzam sie ze to on jest jego odzwierciedleniem. Jamie nie jest az tak przebiegly jak maly braciszek.
uwielbiam rowniez aktora wcielajacego sie w postac Tyriona, jakos sobie nie wyobazam serialu bez niego!!!!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]